Domowa siłowania – TOP 5 Wyposażenie na START

domowa siłownia najważniejsze wyposażenie

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce ciała, która budzi pożądanie, niestety często w szybkim tempie życia nie mamy czasu iść na profesjonalną siłownię. Mamy na to sposób, domową siłownię może założyć każdy, wybierając odpowiednie urządzenia i przyrządy  całkiem tanim kosztem.

Jednak na początku warto zastanowić co będzie nam najbardziej przydatne, a co zbędne. Planując odpowiedni budżet domowej siłowni możemy sporo zaoszczędzić, a i efekty ćwiczeń jeśli się przyłożymy będą zadowalające.

Czemu warto ćwiczyć w domu?

Ćwiczenia w domu mają wiele zalet, które wymienimy poniżej 5 najważniejszych wg. nas

 1. Dostępność – Przede wszystkim korzystamy z urządzeń kiedy chcemy i jak chcemy. W normalnej siłowni jak np. FITNESS 24 czy CALYPSO niestety często w popularnych godzinach musimy czekać, aby skorzystać z interesującego nas sprzętu jak np. ławeczka czy odpowiedniej wagi obciążenie.
 2. Czas – nie musimy dojeżdżać do siłowni, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu np. na dodatkowe ćwiczenia lub przyjemności
 3. Oszczędność – za wstęp do markowej siłowni zapłacimy średnio od pakietu bez trenera personalnego ok. 100 zł, inwestując kwotę 3 razy większą możemy posiadać już w pełni wystarczający zestaw do ćwiczeń w domu.
 4. Efektywność – skupiając się w 100% na treningu jesteśmy w stanie zrealizować cele dużo szybciej, aniżeli normalnie. Na treningu możemy spotkać znajomego/ą lub zobaczyć kogoś atrakcyjnego o co nietrudno na siłowni. Domowy trening pozwoli uniknąć nam tracenia czasu na rozmowy.
 5. Muzyka – w stacjonarnych siłowniach, musimy słuchać muzyki jaką narzuci nam właściciel, w przypadku domowej siłowni to my dyktujemy warunki. Słuchaj swoją ulubioną muzykę jak chcesz.

Nasza lista popularnych przyrządów do domowej siłowni – TOP 5

Z naszym zestawem stworzysz w pełni profesjonalną siłownie za jednym zamachem.

 1. Zestaw hantli – podstawa w domowej siłowni, rekomendowane zestawy 2x 5 KG w pełni wystarczą dla większości osób zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami mięśniowymi. Dla osób o większej masie rekomendujemy zestaw hantli 2x 10 KG. Ile kosztuje dobry zestaw hantli? W przypadku bitumicznych cena ok. 100 zł, w przypadku żeliwnych ok. 150 zł nie licząc dostawy
 2. Ławeczka do brzuszków – zajmuje mało miejsca, pozwala na wielofunkcyjne ćwiczenia mięśni brzucha i nie tylko. Często posiada 3 stopniową regulację nachylenia, która pozwala na ćwiczenia, również innych części ciała. Zwykła ławeczka to koszt około 100 zł.
 3. Kettlebell – w Polsce mało popularny gadżet na siłownie, bardzo nie doceniany a to błąd. Dobry kettlebell pozwala ćwiczyć siłę, koordynację ruchową, motorykę i ogólną wytrzymałość nawet w jednym ćwiczeniu!
 4. Worek bokserski – jeśli mamy dużo miejsca w pomieszczeniu np. mieszkamy w domu jednorodzinnym a nie w bloku, warto zastanowić się nad workiem bokserskim. Na worku zyskamy nieco techniki oraz kondycję i wytrzymałość, jeśli lubimy sporty walki zakup worka bokserskiego jest obowiązkiem. Tylko pamiętajcie o odpowiednich owijkach lub rękawicach bokserskich
 5. Sztanga – W rekomendowanej konfiguracji dla początkujących 20 kilogramowej pozwoli nam na robienie przysiadów, pleców, nóg oraz tricepsu. Sztanga jest dobrym uzupełnieniem do hantli w domowej siłowni, a zarazem nie droga bo kupimy ją za 20 zł, a obciążenia możemy założyć z już zakupionych ciężarków.

Inne ciekawe alternatywy do domowej siłowni

Oczywiście, możesz wybrać zestaw również z innych ciekawych urządzeń i przyrządów, poniżej inne popularne alternatywy dla naszych propozycji.

 • Atlas do ćwiczeń
 • Mata gumowa
 • Drążek do podciągania się
 • Rowerek stacjonarny
 • Stepper
 • Ekspander

Podsumowanie

Jak widać, można skomponować domową siłownię za nie duże pieniądze. Nasz cały zestaw składający się z hantli, ławeczki, kettlebell’a oraz worka i sztangi można skomponować za około 500 zł szukając promocji w sklepach. Myślimy, że to ciekawa alternatywa dla stacjonarnej siłowni? 5 miesięcy i zwrot z inwestycji.

A jaka jest wasza opinia? Co Wy byście wybrali do domowej siłowni na start?

 

 

Dodaj komentarz