Kijki do nordic walking

Nordic walking to zyskująca ciągle na popularności dyscyplina sportu, która wymaga pewnej wprawy i wykorzystywania odpowiedniej techniki. Ułatwią to odpowiednio dobrane kijki, o których to dobrze będzie dowiedzieć się nieco więcej zanim dokonamy zakupu konkretnego modelu. Jakie kijki do nordic walking będą w takim razie najlepsze?

Jakie kijki nordic walking kupić?

kijki do nordic walking jakie kupić?

 

Podczas dobierania odpowiednich kijków do nordic walking najważniejsze będzie zwrócenie uwagi na cztery rzeczy, a mianowicie rękojeść, rodzaj kijka, materiał oraz markę. Odpowiednia kombinacja tychże elementów zapewni wytrzymały oraz komfortowy model, który będzie nam służył przez długi czas.

 

 

  1. rękojeść – wbrew pozorom to ważny element. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na smukłą rękojeść pozbawioną wgłębień oraz bez talerzyka. Możemy zdecydować się na rękojeść korkową, dzięki której nasze dłonie będą się mniej pocić oraz rękojeść wykonaną z gumy. Ważna jest również rękawiczka oraz odpowiednie dopasowanie jej do dłoni.
  2. rodzaj kijka – sam kijek dzieli się na dwa rodzaje: jedno lub dwuczęściowy. Ważne jest oczywiście kijek właściwy może być jedno lub dwuczęściowy. Wybierając kijek jednoczęściowy trzeba odpowiednio dopasować jego długość. Aby to zrobić, stojąc w pozycji wyprostowanej (ramię powinno przylegać do tułowia), kijek należy wbić przed siebie. Ramię i przedramię powinno tworzyć kąt prosty lub delikatnie rozwarty. Z kolei dobierając kijki o regulowanej wysokości, czyli dwuczęściowe, sprawdźmy dokładnie trwałość mechanizmu. W tym celu dobrze będzie również omijać tanie kijki, które często zawodzą.
  3. materiał – decydując się na zakup kijków do nordic walking dobrze będzie wyposażyć się również kijek właściwy z odpowiedniego materiału. Do wyboru mamy kijki aluminiowe oraz z domieszki nieco lżejszych włókien typu włókna węglowego lub szklanego. Kije aluminiowe są cięższe, ale za to bardziej odporne. Z kolei kijki wykonane z włókna węglowego lub szklanego mogą ulegać złamaniu. W przypadku tańszych kijków lepiej będzie decydować się na te wykonane z aluminium.
  4. marka – polecane marki to One Way, Viking oraz KV+. Modele tych producentów łączą w sobie wysoką jakość wykonania z atrakcyjną ceną. Dobre kijki można kupić już za około 100 złotych, ale istnieje też możliwość skorzystania z wypożyczalni w celu przekonania się, czy nordic walking nam się podoba.

Nordic walking dla początkujących

Poniższe wskazówki pomogą wam nauczyć się podstawowej techniki marszu. W celu udoskonalenia naszych umiejętności korzystania z kijków do nordic walking, dobrym pomysłem będzie również skorzystanie z pomocy instruktora lub posłużenie się filmami instruktażowymi.

  1. Na początek należy oswoić się z kijami. W tym celu należy chwycić je pomiędzy grotem, a rękojeścią i zaczynamy z nimi chodzić próbując wyczuć środek ciężkości. Po chwili wydłużamy krok – obserwujemy wydłużoną pracę rąk, które pracują naprzemianstronnie z nogami.
  2. Następnie pamiętajmy o wpinaniu się w kije i maszerowaniu z otwartymi dłońmi, pamiętajmy o naprzemianstronnej pracy rąk i nóg. Chodzimy własnym spokojny rytmem.
  3. Kolejny etap to wydłużenie kroku tak, aby automatycznie zwiększyć zakres pracy ramion. Punkt kulminacyjny to zauważenie, że kijek stawia opór po wyciąganiu przedramion w przód – jest to najważniejszy moment w marszu. Po wyczuciu tego momentu należy naciskać na pasek otwartą dłonią.
  4. Na koniec zwróćmy uwagę na odpychanie się od podłoża. Twoja ręka prowadzona jest mniej więcej do linii bioder, w momencie wyprowadzenia jej do przodu zacznij się odpychać.

Poradnik dla początkujących osób zaczynających przygodę z nordic walking

Skuteczne odchudzanie

Nordic walking to świetny sposób na odchudzanie, który pobudza całe ciało do wysiłku i aktywizuje sporą ilość mięśni. W efekcie możemy sprawić, że nasza sylwetka stanie się smuklejsza. W tym celu potrzebna jest odpowiednia technika i nauczenie się jej na pewno się opłaci. Pozostaje jedynie odrobina uporu i regularne treningi!

Kijki nordic walking – Cena, Opinie

Dobre Kijki do nordic walking zaczynają się już od 100 złotych. Z myślą o ułatwieniu wam wyboru konkretnego modelu stworzyliśmy również specjalny ranking najlepszych naszym zdaniem kijków, który możecie znaleźć poniżej.

Dodaj komentarz