Lodówka turystyczna

Lodówka turystyczna ranking, opinieWybierając się w podróż dobrze będzie zaopatrzyć się w szereg przydatnych urządzeń. Jedno z nich, tzn. lodówka samochodowa/turystyczna, będzie tematem niniejszego artykułu, w którym to dowiecie się jak dobrać możliwie najlepsze urządzenie tego typu dla siebie. Czym w takim razie powinna odznaczać się dobra lodówka samochodowa/turystyczna?

Dlaczego warto korzystać z lodówki turystycznej?

Lodówka turystyczna to bardzo przydatne urządzenie, które pozwoli nam na:

 • uprzyjemnienie czasu na kempingu lub podczas podróży samochodem poprzez możliwość sięgnięcia w każdej chwili po schłodzony napój,
 • możliwość przechowywania różnego rodzaju produktów żywnościowych, które w normalnych warunkach kempingowych nie byłby dostępne.

Rodzaje lodówek turystycznych

Lodówki turystyczne dzielą się na kilka rodzajów i każde z nich znajdzie zastosowanie w nieco innej sytuacji. Z tego też względu zapoznanie się z nimi przed zakupem pozwoli ułatwić wybór konkretnego produktu.

 1. Lodówka turystyczna sprężarkowa – tego typu lodówki turystyczne cechuje świetna wydajność chłodzenia. Lodówka tego typu posiada możliwość chłodzenia oraz głębokiego mrożenia niezależnie od temperatury otoczenia. Dodatkowo, jest odporna na przechyły pojazdu, a także cechuje ją minimalny pobór energii elektrycznej oraz możliwość zasilania energią słoneczną. Lodówka turystyczna sprężarkowa może posiadać także funkcję monitorowania stanu akumulatora. Często jednak są to dość drogie urządzenia.
 2. Lodówka turystyczna z agregatem – to wydajne urządzenia, które oferują dość szeroki zakres zastosowania oferując przy tym w miarę atrakcyjną cenę. Zazwyczaj nie wyróżniają się aż takimi możliwościami jak lodówki sprężarkowe, ale nadal są w stanie zaspokoić potrzeby większości kupujących.
 3. Lodówka samochodowa – najczęściej są to lodówki sprężarkowe, które oferują najlepszą wydajność w połączeniu z niskim zużyciem energii. Świetnie sprawują się w samochodach, ponieważ nie obciążają nadmiernie akumulatora. Lodówki sprężarkowe są również często odporne na przechyły pojazdu, co jest dużym atutem.
 4. Lodówka termoelektryczna – tego rodzaju lodówki turystyczne zasilane są przez 12/24/230 V. Wyróżniają się głównie tym, że są lekkie, w miarę tanie oraz są. W przypadku lodówek termoelektrycznych trzeba jednak pamiętać, że temperatura otoczenia wpływa na zawartą w nich moc chłodzenia.

Najważniejsze parametry

 • Temperatura chłodzenia – dobra lodówka turystyczna powinna przede wszystkim oferować bardzo niską temperaturę, która umożliwi przechowywanie najróżniejszych produktów żywnościowych. Nie zawsze będą nam jednak potrzebne lodówki z tak niską temperaturą chłodzenia i zgodnie z naszymi preferencjami możemy zdecydować się na lodówki oferujące temperaturę od 7 stopni Celsjusza do nawet -20 stopni Celsjusza. Trzeba przy tym jednak zważać na fakt, że niektóre lodówki będą w stanie wygenerować jedynie temperaturę o 15 stopni niższą od temperatury otoczenia.
 • Pojemność – w zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na lodówki o pojemności od około 5 litrów do nawet 90 litrów. Tak więc będziemy w stanie wybrać odpowiedni dla siebie produkt zarówno dla siebie, jak i dla całej rodziny.
 • Budowa – jeśli natomiast chodzi o samą budowę lodówki turystycznej, to warto zawrócić uwagę na to, czy posiada ona specjalne systemy izolacyjne, wzmocnioną obudowę, zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne i wpływ warunków zewnętrznych. Nie obejdzie się również bez uchwytu umożliwiającego swobodne przenoszenie lodówki, a niektórym mogą również przydać się modele wyposażone w kółka.

F.A.Q – Pytania i odpowiedzi

 • Czy przenośna lodówka jest głośna?

W przypadku hałasu wydzielanego przez lodówkę turystyczną wszystko zależy od tego, jakego rodzaju jest to urządzenia. Lodówki absorpcyjne działają w absolutnej ciszy, w lodówkach termoelektrycznych słychać szum wentylatora, a lodówka kompresorowa wydziela od czasu do czasu ciche odgłosy pracy kompresora.

 • Jaką lodówkę turystyczną kupić?

Dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na początek na lodówkę termoelektryczną, którą łączy dobrą wydajność z atrakcyjną ceną.

 • Jakie wymiary lodówki dobrać do auta?

Zazwyczaj nie będzie problemu z dopasowaniem lodówki rozmiarami do naszego samochodu. Wystarczy jedynie sprawdzić wymiary konkretnego modelu i zobaczyć ile miejsca zajmować będzie w naszym pojeździe – zakres oferowanych rozmiarów lodówek turystycznych jest duży, więc nie będzie z tym aspektem problemów.

Najlepsze lodówki turystyczne 12v 230v

 • Camry CR 93 32l – świetna lodówka turystyczna, który oferuje korzystne połączenie ceny, pojemności oraz niezawodności. Sprawdzi się w wielu sytuacjach i zaspokoi potrzeby nawet tych bardziej wymagających klientów.
 • Germin MAX-27L – kolejny przykład bardzo dobrej lodówki turystycznej, która służyć nam będzie przez długi czas oferując przy tym wysoką wydajność, cichą pracę oraz korzystną cenę.

Lodówka turystyczna – Cena

Cena za lodówkę turystyczną to na pewno kwestia, której nie można pominąć. Najtańsze modele można zakupić już poniżej 100 złotych, ale na dobrą lodówkę najlepiej będzie wydać minimum 150 – 200 zł.

Lodówki przenośne – Ranking

Na koniec umieszczamy również listę najlepszych naszym zdaniem lodówek turystycznych wg. rankingu portalu nokaut.

Dodaj komentarz