Poręcze do dipów

poręcze do dipów jakie

 

W celu przeprowadzenia odpowiedniego treningu czy to na publicznej siłowni, czy też w domowym zaciszu potrzebować będziemy różnego rodzaju sprzęt sportowy. Jednym z ciekawszych rozwiązań są poręcze do dipów, które skutecznie urozmaicają trening. Najpierw jednak dobrze będzie dowiedzieć się jak wybrać dobre poręcze.

 

Dlaczego warto ćwiczyć na poręczach do dipów?

 1. Dipy, czyli pompki wykonywane na poręczach, świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie treningu mającego na celu rozbudowanie mięśni tricepsa oraz klatki piersiowej.
 2. Uwzględnienie w treningu dipów sprawi także, że znacznie poprawimy giętkość stawów barkowych i w efekcie zwiększymy ich odporność na kontuzje.
 3. Regularny trening sprawi również, że nasz organizm stanie się bardziej wytrzymały oraz silniejszy, a nasza sylwetka nabierze smuklejszych kształtów.
 4. Nie można też pominąć pozytywnego wpływu na kondycję oraz samopoczucie, który wynika z uwzględniania w swoich treningach pompek na poręczach.

Jakie poręcze do dipów wybrać?

Wybór z pozoru wydaje się w miarę prosty, ale nieodpowiednie dobranie poręcz może być nawet dla nas niebezpieczne. Z tego też względu przed zakupem dobrze będzie zwrócić uwagę na takie aspekty, jak wytrzymałość, uchwyty, marka oraz rodzaj poręczy.

 • Wytrzymałość – to bardzo ważny aspekt, którego nie można pominąć podczas zakupu. Poręcze do dipów muszą być w końcu stabilne oraz trwałe. Z tego względu dobrze będzie wyposażyć się w poręcze wykonane ze stali nierdzewnej oraz takie, które zostały poddane malowaniu proszkowemu. W przypadku poręczy stacjonarnych zaleca się także stosowanie belek stabilizujących w ich podstawie. Warto również wyposażyć się w antypoślizgowe nóżki.
 • Uchwyty – w celu odbycia jak najbardziej bezpiecznego treningu najlepiej będzie wyposażyć się w antypoślizgowe, gumowe uchwyty. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o ześlizgnięcie ręki i spokojnie przeprowadzać nawet bardzo intensywny trening.
 • Marka – na rynku znajdziemy dużo godnych polecenia producentów. Zaliczają się do nich Marbo, Insportline, Platinum Fitness, Sapphire, Finnlo, Body Sculpture, Axer, Spokey czy Grez. Z samych opinii klientów można wyczytać, że poręcze do dipów od tych marek to bardzo dobre produkty, które odznaczają się przede wszystkim wysokim standardem bezpieczeństwa, trwałością oraz wytrzymałością.
 • Rodzaj – w tej kwestii mamy do wyboru poręcze stacjonarne oraz mocowane do ściany. Obydwa rodzaje mogą odznaczać się dobrymi parametrami, ale to najcześciej poręcze stacjonarne zajmują mniej miejsca oraz można je z łatwością przenosić. Wszystko zależy w tej kwestii od indywidualnych preferencji .

Poręcze do dipów wymiary

Kolejna ważna kwestia, o której warto dowiedzieć się więcej to oczywiście wymiary poręczy. Większość z nich jest prawda wyposażona w funkcję regulowania wysokości i najlepiej będzie wyposażyć się w tego typu produkt. Znacznie ułatwi nam do wybór i pozwoli na swobodny trening. Warto będzie także wyposażyć się w model oferujący regulację szerokości, co pozwoli na angażowanie mięśni w zróżnicowany sposób.  Oprócz tego, zalecane jest również zwrócenie uwagi na średnicę rury, która powinna wynosić minimum 30-35 mm.

Przykładowe ćwiczenia na poręczach treningowych

W celu znalezienia ciekawych oraz zróżnicowanych ćwiczeń, które zaangażują wiele partii mięśniowych dobrze będzie skierować się chociażby na Youtube. Warto zwrócić uwagę chociażby na ćwiczenia wymienione w tym filmiku

Popularne modele

 • MARBO MH-D211 – ten model stacjonarnych poręczy od producenta MARBO to wytrzymały produkt, który posłuży nam przez wiele lat oraz zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
 • HMS PW20 – świetne poręcze stacjonarne, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bezpieczeństwem. Decydując się na ten model możemy bezproblemowo przeprowadzać każdy rodzaj treningu na poręczach.
 • inSPORTline Push up PU1000 – godne polecenia poręcze do dipów, które podobnie do wyżej wymienionych produktów odznacza się dobrą wytrzymałością, bezpieczeństwem oraz trwałością.

Poręcze do ćwiczeń – Ranking

Na koniec możecie również rzucić okiem na przygotowany przez nas ranking poręczy do ćwiczeń (dipów), które naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się do różnego rodzaju treningów.

Dodaj komentarz