Rakieta do squasha

Squash graSquash to świetny sposób na spędzenie czasu, który nie tylko da nam dobrą zabawę, ale również wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Nie obędzie się jednak bez odpowiedniej rakiety. Czym w takim razie powinna cechować się rakieta do squasha i jak dokonać odpowiedniego zakupu?

Co to ten squash?

Squash bardzo ciekawa oraz popularna dyscyplina sportowa, w której to odbijamy piłkę rakietką w taki sposób, by uderzyła o ścianę i była trudna do ponownego odbicia przez przeciwnika. Wszystko odbywa się na specjalnie zaprojektowanych, zamkniętych ze wszystkich stron ścianami kortach. Gracze natomiast ustawieni są obok siebie, a wymiary samego kortu wynoszą 975 cm długości i 640 cm szerokości.

Dlaczego warto grać w squasha? 3 argumenty ZA

  1. Squash to przede wszystkim świetna zabawa, którą uwielbia wiele osób na całym świecie. Zasady nie są skomplikowane i łatwo jest się ich nauczyć, a do tego dochodzi również satysfakcja z wygranej.
  2. Tego typu sport wpływa także pozytywnie na naszą kondycję, pozwala na szybkie spalenie tłuszczu oraz w efekcie na osiągnięcie smukłej sylwetki.
  3. Intensywny wysiłek fizyczny idący w parze ze squashem sprawi również, że będziemy o wiele zdrowsi i zmniejszymy szansę na zachorowanie na różne choroby.

Jaką rakietę do squasha wybrać?

Jaką rakietę do squasha wybrać?

Zanim przystąpimy do gry w Squasha, będziemy musieli oczywiście wyposażyć się w odpowiednią rakietę. W celu dobrania jak najbardziej pasującego nam modelu trzeba będzie zwrócić uwagę na takie aspekty, jak waga rakiety, powierzchnia główki, balans, materiał oraz oczywiście cena. W skrócie jaką rakietę do gry w squasha wybrać?

  1. Waga rakiety – rakiety do squasha dzielą się na modele lekkie oraz ciężkie. Lekkie rakiety ważą od 110 do 150 g i zapewniają lepszą precyzję odbicia, choć dzieje się to kosztem siły uderzenia. Ciężkie rakiety ważą powyżej 150 g i jak można się łatwo domyślić, oferują silniejsze uderzenie kosztem mniejszej precyzji. Oprócz tego, osoby korzystające z ciężkich rakiet będą męczyć się szybciej i raczej nie jest to zalecany wybór dla osób początkujących. Najlepszym rozwiązaniem na start jest zazwyczaj rakieta o wadze 140 g dla mężczyzn oraz 120 g dla kobiet, choć zależy to od budowy ciała.
  2. Powierzchnia główki – jest wyrażona w centymetrach kwadratowych. Im większa, tym łatwiej trafiać w piłkę, ale dzieje się to kosztem precyzji odbicia. Osobom początkującym zaleca się korzystanie z rakiety większą główką (ok. 500 cm²). Rakieta z mniejszą główką sprawdzi się z kolei w przypadku osób zaawansowanych.
  3. Balans – może być rozmieszczony na główce, w centralnym punkcie lub na rączce. Balans na rączce oznacza słabsze uderzenia oraz łatwiejsze manewrowanie. Z kolei balans na główce oznacza silne uderzenia i utrudnione manewrowanie rakietą.
  4. Materiał – rakieta może być wykonana z wykorzystaniem aluminium lub grafitu, które to czasami uzupełniane są o różne domieszki. Najtańsze są stopy z domieszką aluminium. Ogólnie rakiety wykonane z aluminium są także często cięższe od grafitowych odpowiedników.
  5. Cena – dla osoby początkującej będzie to wydatek około 50 złotych, bowiem właśnie tyle trzeba wydać za porządny model wykonany z aluminium. Cena może co prawda osiągać nawet 150 złotych, ale tego typu rakiety zalecane są już osobom zaawansowanym.

Rakiety do squasha dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup rakiety najlepiej będzie, aby była to lekka rakieta o większej główce oraz posiadająca balans na główkę. Dzięki temu zapewnimy sobie najwyższy możliwy na start komfort gry, który ułatwi nam naukę korzystania z rakiety i pozwoli na szybkie oswojenie się ze sposobem gry w squasha.

Najważniejsze bowiem dla początkującego gracza to łatwe manewrowanie oraz pewne odbicie i właśnie to zapewnią nam wyżej wymienione kryteria. Cena, jak już wyżej wspominaliśmy, powinna oscylować w granicach 50 złotych, a sama rakieta powinna być przynajmniej wykonana w całości z aluminium.

Rakiety do squasha ranking

Zdecydowaliśmy się również umieścić w tym artykule ranking najlepszych rakiet do squasha w naszej opinii , który znaleźć możecie poniżej. Jesteśmy przekonani, że ułatwi wam to dobór konkretnego modelu.

Dodaj komentarz