Rękawice bramkarskie

Granie w piłkę nożną zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie wymaga od nas dokonania zakupu specyficznego sprzętu sportowego. Nie inaczej jest w przypadku golkipera, który musi posiadać odpowiednie rękawice bramkarskie. Podpowiadamy, jak wybrać dobry model rękawic bramkarskich.

Rodzaje rękawic bramkarskich

jakie rękawice bramkarskie?

Zanim nasz wybór padnie na konkretne rękawice bramkarskie, dobrze będzie zapoznać się z dostępnymi rodzajami tego typu sprzętu sportowego na rynku. Poniżej znajdziecie trzy typy rękawic bramkarskich, z których każdy sprawdzi się w nieco innych warunkach.

 1. Flat – najpopularniejszy krój rękawic, który przeznaczony jest zwłaszcza dla początkujących bramkarzy. Najczęściej odznaczają się prostym wykonaniem, co ma również przełożenie na niską cenę tego typu modeli. Są wytrzymałe oraz łatwe do naprawy przez użytkownika w razie rozprucia.
 2. Rollfinger – tego rodzaju rękawice bramkarskie odznaczają się większą powierzchnią chwytną dzięki zastosowaniu obszycia pianką wokół palców użytkownika. Sprawia to, że rękawice sprawdzają się zwłaszcza w przypadku bramkarzy o niewielkich dłoniach.
 3. Negative – rękawice bramkarskie, których panele boczne są zszyte z pianką za pomocą wewnętrznego szwa. Dzięki temu rękawice bardzo dobrze przylegają i dopasowują się do dłoni oraz gwarantują lepsze czucie piłki.

Jakie rękawice bramkarskie wybrać?

 • do treningu – część chwytna w tego typu rękawicach bramkarskich jest wykonana najczęściej z pianki soft, która ma przede wszystkim pozwalać na dobre przyleganie piłki oraz w dodatku zapewniać odpowiednio wysoką wytrzymałość, która jest niezbędna podczas bronienia dużej ilości strzałów na treningach.
 • na mecz – odznaczać muszą się jak najwyższą jakością po to, aby sprawdzić się w w każdych warunkach pogodowych. Sama część chwytna najczęściej wykonana jest z lateksu, który to pozwala na bardzo dobrą chwytność. Lateksowe rękawice bramkarskie są jednak czasami nieco miękkie, co wpływa negatywnie na ich zużywalność.

Polecani producenci

 1. Rękawice bramkarskie Adidas – ciekawą propozycją od firmy Adidas są rękawice bramkarskie Adidas Ace Training BQ4588. Przeznaczone są one do treningów, a na ich popularność wpływa przede wszystkim zastosowany lateks, który zapewnia dobry i pewny chwyt. Dodatkowo, rękawice te znajdują zastosowanie w każdych warunkach pogodowych.
 2. Rękawice bramkarskie Nike – dobrym wyborem w tym przypadku będzie chociażby model GS0368 657 JR, który oprócz zapewnienia dobrego chwytu oraz dopasowania do każdych warunków pogodowych oferuje także dodatkową amortyzację strzałów.
 3. Rękawice bramkarskie Reusch – marka ta oferuje bardzo ciekawe rozwiązania w korzystnej cenie. Warto zwrócić uwagę chociażby na model Reusch Fit Control SD Open Cuff Junior, który wyróżnia się swoją wytrzymałością, chwytnością oraz dostosowaniem do nawet najtrudniejszych warunków pogodowych. Do tego możemy liczyć także na komfort w użytkowaniu oraz możliwość łatwego dopasowania rękawic do rozmiaru dłoni.
 4. Rękawice bramkarskie 4Keepers – biorąc pod uwagę ofertę marki 4Keepers możemy liczyć na bardzo dobre produkty, które sprawować będą się przez długi czas. Popularnym wyborem jest chociażby model Evo Marte Negative Cut 8 z nieco wyższej półki cenowej niż wcześniej wymieniane rękawice bramkarskie. Są bardzo wytrzymałe, amortyzują silne strzały oraz oferują dobrą chwytność. Backhand tych rękawic został również stworzony w sposób wzmacniający piąstkowanie.
 5. Rękawice bramkarskie Puma – Puma to, obok Adidasa oraz Nike, jeden z najbardziej popularnych producentów sprzętu sportowego. Z tego właśnie względu warto będzie stawiać na rękawice bramkarskie tej marki. Warto zwrócić uwagę chociażby na model Puma King, który podobnie do wyżej wymienionych modeli odznacza się bardzo dobrą wytrzymałością oraz chwytnością dzięki zastosowaniu lateksu. Oprócz tego, możemy liczyć na lepsze piąstkowanie oraz wygodę użytkowania.
 6. Rękawice bramkarskie Regio – popularny producent rękawic bramkarskich, który oferuje produkty odznaczające się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Stawiając na rękawice bramkarskie tej marki możemy być pewni, że w nasze ręce wpadnie wartościowy produkt. Przykładem takiego produktu jest Regio Logo Basic, czyli rękawice bramkarskie do treningów odznaczające się bardzo dobrą wytrzymałością, chwytnością, a także amortyzacją strzałów. Do tego dochodzi wygoda użytkowania oraz korzystna cena.
 7. Rękawice bramkarskie Select – marka Select to renomowany producent między innymi rękawic bramkarskich, który od wielu lat dostarcza na rynek godne polecenia modele. Jednym z nich jest Select 03 Youth 2019, czyli treningowo-meczowe rękawice bramkarskie przeznaczone dla dzieci, które pochwalić można za bardzo dobre parametry w kwestii zarówno wytrzymałości, jak i chwytności. Sprawdzają się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych oraz dopasowują się do dłoni dzięki zastosowaniu systemu Anatomical Fit. Select 03 Youth 2019 to świetny wybór w korzystnej cenie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 • pianka – podczas zakupu rękawic bramkarskich nasz wybór może paść na model z pianką soft, piankę supersoft i lateks, piankę z lateksem naturalnych oraz piankę przeznaczoną wyłącznie do gry w mokrych warunkach. Pianka soft to przede wszystkim odpowiedni wybór dla początkujących golkiperów, którzy uczą się technik bramkarskich. Piankę supersoft i lateks najczęściej spotkać można w rękawicach meczowych, ale zdarzają się również rękawice tego typu przeznaczone do treningu. Z reguły nie nadają się do gry na sztucznych nawierzchniach ze względu zbyt wysoką ścieralność. Jeśli natomiast chodzi o piankę z lateksem naturalnym, wykorzystujące je rękawice przeznaczone są przede wszystkim w warunkach meczowych oraz z reguły uznawane są za jedne z najlepszych modeli dostępnych na rynku. W ofercie producentów można też znaleźć modele z pianką przeznaczoną głównie do gry w mokrych warunkach.
 • usztywniacze – to bardzo przydatne rozwiązanie w rękawicach bramkarskich, które poprawia ich parametry oraz pozwala przede wszystkim uchronić bramkarza przed niechcianymi kontuzjami palców dłoni.
 • rozmiar rękawic – kupując rękawice bramkarskie musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że mogą różnie leżeć na dłoniach. Z tego względu dobrze jest udać się do sklepu stacjonarnego w celu dopasowania ich jak najlepiej pod swój rozmiar dłoni. Nieodpowiedni rozmiar rękawic może bowiem prowadzić nawet do kontuzji dłoni.

Jakie rękawice dla dziecka?

Select 03 Youth 2019 rękawice

Na rynku są również dostępne rękawice bramkarskie dla dzieci. Producenci dostosowują je w taki sposób, aby zadbać w jak największym stopniu o komfort zakładania oraz użytkowania podczas gry nie zapominając przy tym o tak ważnych parametrach, jak wytrzymałość czy chwytność rękawic. Dobrym modelem rękawic bramkarskich dla dzieci jest na przykład opisany powyżej model Select 03 Youth 2019.

 

Rękawice bramkarskie – Ranking

Na końcu umieściliśmy również ranking najlepszych dostępnych obecnie na rynku rękawic bramkarskich, które odznaczają się bardzo dobrą wytrzymałością, chwytnością, oraz komfortem użytkowania zachowując przy tym korzystny stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz