Rękawice MMA

Prękawice MMA ranking, opinieodstawą dobrego treningu są dobrze dopasowane rękawice. Nie inaczej jest w przypadku MMA, gdzie grają one pierwszą rolę. Z tego też względu dobrze będzie się im przyjrzeć przed zakupem i wybrać jak najbardziej odpowiadający nam model. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Jakie rękawice MMA wybrać?

Na dobór odpowiednich rękawic wpływa kilka czynników i mimo, że z pozoru wybór ten nie jest szczególnie trudny, dobrze będzie pamiętać o paru rzeczach przed zakupem konkretnych rękawic.

  1. Rozmiar – w tym aspekcie trzeba zwrócić uwagę na podział rękawic osobno dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Co oczywiste, rozmiar dłoni będzie się różnił w tych przypadkach, a podczas wyboru konkretnego modelu pamiętajmy o tym, aby w środku nie było zbyt dużo miejsca. Unikajmy również uciskania dłoni, ponieważ może to doprowadzić nawet do kontuzji. Dobre uczucie po włożeniu rękawic to takie, kiedy nie czujemy ich praktycznie na dłoniach.
  2. Rzep – to dość ważny element rękawic, który wpływa zarówno za przyczepność rękawicy do pięści, jak i za stabilizację nadgarstka. Z tego też względu musimy zwrócić uwagę podczas zakupu na to, aby były odpowiednio szerokie, co zyskuje na wartości zwłaszcza w przypadku osób początkujących.
  3. Zabudowa rękawicy – mocniej zabudowane rękawice do MMA lepiej pochłaniają siłę uderzenia, ale w zamian za to nie gwarantują tak dobrego chwytu, jak te mniej zabudowane modele. Dla początkującego najlepiej będzie zakupić rękawice sparingowe, czyli te cięższe, które to sprawdzają się w każdym etapie treningu. Bardziej zaawansowane osoby mogą wyposażyć się w obydwa rodzaje rękawic, czyli rękawice sparingowe oraz małe.

Jakie rękawice dla początkującego?

Rękawice MMA Everlast

Jak już wspomnieliśmy wyżej, najlepiej będzie zdecydować się na model rękawic sparingowy o odpowiednio szerokich rzepach oraz dopasowanym rozmiarze. Z pomocą przychodzi w tej sytuacji kilka rozwiązań.

  1. Rękawice MMA Everlast – dobrym wyborem w przypadku producenta Everlast będą chociażby rękawice grapplingowe, które dzięki specjalnie zastosowanej technologii zapobiegają urazom oraz nieprzyjemnym zapachom. Świetnie sprawdzają się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych osób.
  2. Rękawice MMA UFC – rękawice UFC to świetny wybór dla każdej osoby trenującej MMA. Zmniejszają szansę na wystąpienie urazu, komfortowo leżą na dłoni oraz wyposażone są w szerokie rzepy pozwalające na odpowiednią regulację zacisku.
  3. Rękawice MMA Dragon – Dragon to jedna z najbardziej popularnych firm na rynku, jeśli chodzi o rękawice MMA. Dzieje się to nie bez powodu, ponieważ rękawice MMA od tej marki wyróżnić można ze względu na chociażby zapobieganie otarciom czy bardzo dobre tłumienie uderzeń.
  4. Rękawice Grapplingowe – rękawice tego typu to podstawa w treningu MMA i bez nich nie będzie się można obyć na dłuższą metę. Dlatego też najczęściej producenci sprzedają właśnie tego rodzaju rękawice, a wszystkie powyższe marki oferują wysokiej jakości modele spełniające wysokie standardy rynku.

Dodatkowe akcesoria treningowe

Wybierając się na trening MMA dobrze jest również pamiętać o bandażach lub specjalnych nakładkach, które mają na celu zwiększenie komfortu podczas trenowania i pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo.

Oprócz tego, ciekawym rozwiązaniem jest także poduszka odświeżająca, która ma za zadanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu. W tym samym zakresie dobrze też jest zwrócić uwagę na rękawice posiadające system odprowadzania potu.

Jak dbać o rękawice mma?

Każde rękawice MMA prędzej czy później potrzebują odpowiednich zabiegów konserwacyjnych. Bez tego nagromadzenie się potu w rękawicach doprowadzić może do problemów w przypadku występowania urazów.

Mimo, że każda rękawica wyposażona jest w instrukcje odnośnie czyszczenia, Rzadko można pozwolić sobie na pranie wypełniacza, ponieważ tylko te droższe modele rękawic wyposażone są w wypełniacz umożliwiający taką czynność i z tego względu często trzeba korzystać ze specjalnych sprayów odkażających.

Polecane rękawice MMA

  • Dragon Rebel – bardzo dobry model rękawic w atrakcyjnej cenie, który świetnie sprawdzi się dla początkujących osób. Zapewniają odpowiednią ochronę, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Zamieszczona w nich zewnętrzna specjalna wkładka tłumi wszelkie uderzenia podczas walki zawdzięczając to odpowiednio dobranemu rodzajowi piankowego, twardego wkładu. Z kolei wewnętrzna strona wyłożona jest miękkim materiałem przyjemnym dla skóry, co zapobiega otarciom. Materiał ten pokrywa całe wnętrze rękawicy zapewniając komfort podczas użytkowania.
  • MMA Everlast Fight – wysokiej jakości rękawice świetnie sprawdzające się zarówno dla początkującej, jak i bardziej zaawansowanej osoby. Przeznaczone są do każdego rodzaju treningu. Zastosowane w nich technologia i wysokiej jakości materiały sprawiają, że możliwa jest regulacja temperatury ciała. Oprócz tego, wyposażone są w szeroki rzep stabilizujący pracę rąk, co należycie chroni nadgarstek przed kontuzjami.

Podsumowanie

Dobre rękawice MMA zapewniać muszą bezpieczeństwo, komfort oraz wytrzymałość. Oprócz wyżej wymienionych modeli, poniżej zamieszczamy również ranking rękawic MMA, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi.

Dodaj komentarz