Rower spinningowy

rower spinningowyJak dobrze wiemy, aktywność fizyczna w jakimkolwiek wydaniu to świetny sposób na spędzenie czasu. Jedną z ciekawszych opcji głównie ze względu na wygodę jest zdecydowanie się na zakup rowera spinningowego – inaczej nazywanego rowerem stacjonarnym.

Jaki rower do treningu wybrać?

Rowery spinningowe dzielą się na kilka rodzajów i dobrze będzie zapoznać się z każdym z nich zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu.

 1. Rower treningowy poziomy – tego typu rowery stacjonarne nie cieszą się co prawda największą popularnościa, ale wciąż stanowią interesującą alternatywę. Sytuacja ta wynika głównie z tego względu, że rowery treningowe poziome zabierają bardzo dużo miejsca w porównaniu do dwóch pozostałych typów oraz kosztują znacznie więcej. Ich cena w przypadku najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli może przekraczać nawet granicę 10 tysięcy złotych.
 2. Rower spinningowy – najbardziej standardowe rozwiązanie oferowane obecnie na rynku. Ten rodzaj rowera treningowego świetnie sprawdzi się dla aktywnych osób pragnących utrzmywać dobrą formę fizyczną poza sezonem. Są one zaprojektowane w sposób ułatwiający wykonywanie intensywnych ćwiczeń.
 3. Rower pionowy – znany rodzaj rowera treningowego, który nadal cieszy się zainteresowaniem wśród osób pragnących przeprowadzać trening w domu. Rowery pionowe nie są jednak tak dobrym wyborem jak rowery spinningowe głównie ze względu na wymuszanie przyjęcia niewygodnej pozycji, która dodatkowo nadmiernie obciąża kręgosłup. Jeśli więc cierpicie z powodu problemów z kręgosłupem, zdecydujcie się na jeden z dwóch wyżej przedstawionych rodzajów rowera treningowego.

Najważniejsze parametry

 1. Obciążenie – bardzo ważny parametr, który dobrze będzie wziąć pod uwagę podczas zakupu. Im większe koło zamachowe, tym większa skala obciążenia. Większa ilość stopni przewidziana przez producenta pozwala na szersy zakres trudności treningu, przez co łatwiej będzie nam go dopasować do własnych potrzeb.
 2. Regulacja siodełka i kierownicy – bez tego nie obędziemy się na dłuższą metę, zwłaszcza gdy z rowerka korzystać będzie kilka osób. Trudno wyobrazić sobie w takiej sytuacji rower, który nie umożliwia regulowania tych dwóch elementów.
 3. Komputerek – dużo rowerów stacjonarnych wyposażonych jest w komputerek i jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które zawierać może programy ćwiczeniowe oraz wyświetlać takie podstawowe informacje o treningu, jak przebyty dystans, czas jazdy czy ilość spalonych kalorii.
 4. Pomiar tętna – niezwykle przydatna funkcja, która ułatwi trening wielu osobom. Pomiar tętna może być wykonywany przez dołączony pas telemetryczny lub czujniki znajdujące się w uchwytach rowera. Obydwa rozwiązania są skuteczne, choć czujniki w uchwytach wydają się być o wiele bardziej wygodne.
 5. Uchwyt – rower stacjonarny może być również wyposażony w specjalny uchwyt, który umożliwia przechowywanie ręcznika lub książki. Z tego też względu taki dodatkowy gadżet to świetne rozwiązanie, które pozwoli przyjemniej spędzić na rowerze poprzez zagłębanie się w lekturę lub ułatwi przetrzymywanie ręcznika/bidonu.

Co dla początkujących?

W przypadku osób początkujących nie będą raczej miały znaczenia bardziej zaawansowane funkcje. Najlepiej będzie w takiej sytuacji wyposażyć się w rower spinningowy, który jest najbardziej uniwersalnym typem rowerów treningowych.

Dobrze będzie, aby był to rower magnetyczny, ponieważ odznacza się on cichą pracą. Do tego z pomocą przyjdą wymienione w powyższym punkcie podstawowe funkcje, tzn. rozbudowana skala obciążenia, regulacja siodełka i kierownicy, komputerek, pomiar tętna oraz uchwyt.

Spinning – dla kogo?

Jazda na rowerze spinningowym to rozwiązanie świetne dla niemal każdego, kto pragnie zadbać o swoją sylwetkę oraz zdrowie poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Sprawdza się świetnie zwłaszcza dla osób walczącym z nadwagą oraz osób początkujących, osób w wieku 50+ (trening na rowerze spinningowym to m. in. element profilaktyki osteoporozy), a zwłaszcza kobiet przechodzących menopauzę, mam, które pragną odzyskać formę sprzed ciąży, a także dla osób przejawiająch tendencje do kontuzji.

Jaki rower spinningowy ? Na jaką markę postawić?

Rynek rowerów spinningowych jest całkiem różnorodny i wcale nie tak trudno jest trafić na produkt, który nie spełni naszych oczekiwań. Z tego też względu zwróćmy uwagę na to, aby interesujący nas model pochodził od jednego z poniżej wymienionych producentów.

 1. Rower spinningowy Tomahawk – jeden z wiodących producentów rowerów spinningowych, który w swojej ofercie zawiera bardzo dobre modele łączące atrakcyjną cenę ze świetną funkcjonalnością. Również osoby pragnące zakupić droższy lub bardzo zaawansowany technologicznie produkt znajdą coś dla siebie.
 2. Rower spinningowy Schwinn – godny polecenia producent rowerów spinningowych, który od lat utrzymuje się na rynku poprzez stawianie na sprawdzone rozwiązania I ciągły rozwój technologiczny modeli zawartych w swojej ofercie.
 3. Rower spinningowy Kettler – kolejny świetny producent rowerów spinningowych, którego produkty są gwarantem jakości oraz wytrzymałości.

Ćwiczenia na rowerze = utrata wagi

Ćwiczenia na rowerze utrata wagi

Jazda na rowerze spinningowym sprawi, że:

 • zrzucimy zbędne kilogramy,
 • poprawimy pracę serca,
 • pobudzimy rozwój mięśni,
 • zdrowo i aktywnie spędzimy czas.

Podsumowanie

Dobry rower spinningowy to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób pragnących ćwiczyć w domu. Pamiętajmy, aby był wyposażony w takie funkcje, jak rozbudowana skala obciążenia, regulacja siodełka i kierownicy, komputerek, pomiar tętna oraz uchwyt.

Rower spinningowy Ranking & Opinie

Dobrze będzie również posłużyć się opiniami klientów na temat rowerów spinningowych, które są przytłaczająco pozytywne, a także zwrócić uwagę na specjalnie przygotowany przez nas ranking rowerów spinningowych znajdujący się poniżej.

Dodaj komentarz