Zestaw do badmintona

Badminton to popularna dziedzina sportowa, w którą niemal każdy z nas zagrał przynajmniej raz w swoim życiu. Zanim jednak zdecydujemy się na grę, potrzebny będzie nam w tym celu odpowiedni zestaw do badmintona i to właśnie na tym skupimy się poniżej.

zestaw do badmintona jaki? ranking

Dlaczego warto grać w badmintona? 3 argumenty

 1. Badminton to bardzo przyjemny sposób na spędzenie czasu, który umożliwia grę zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi.
 2. Granie w badmintona jest również dość łatwe do nauczenia i szybko można nabrać potrzebnej wprawy do gry, bez znaczenia czy jesteśmy dzieckiem, czy osobą dorosłą.
 3. Warto również pamiętać o korzyściach zdrowotnych, które wynikają z wykonywania tego typu aktywności fizycznej. Grając w badmintona poprawimy swoją kondycję, pozbędziemy się zbędnych kilogramów oraz wzmocnimy swój organizm.

Jaki zestaw do badmintona wybrać?

Zanim przystąpimy do gry, potrzebny będzie nam odpowiedni zestaw do badmintona. Zestawy podzielić można na zestawy dla dorosłych oraz na zestawy dla dzieci. Jaki zestaw do badmintona warto wybrać?

 1. Dla dorosłych – w przypadku dorosłych można postawić na rakiety profesjonalne, klubowe lub rekreacyjne. Więcej o nich dowiecie się poniżej, ale najlepszym wyborem dla początkujących zdecydowanie wydaje się być rakieta rekreacyjna, która jest tania, wystarczająco wytrzymała oraz komfortowa w użyciu. Jeśli chodzi natomiast o lotki, najlepiej będzie wyposażyć się na start w lotki syntetyczne, które są tanie oraz wytrzymałe. Dla osób grających w badmintona profesjonalnie przeznaczone są lotki piórowe, które lepiej sprawują się podczas gry, ale przypłacają to o wiele mniejszą wytrzymałością.
 2. Dla dzieci – w przypadku dzieci najważniejsze to wybranie rakiety, która będzie odpowiednia do wieku naszego dziecka. W tym celu najlepiej będzie wybrać się do najbliższego sklepu z tego typu wyposażeniem i sprawdzić, który model rakiety będzie najwygodniejszy. Kupując zestaw dla dzieci dobrze też pamiętać o tym, aby był wyposażony w większą ilość lotek, ponieważ prawdopodobnie sporo z nich zgubi się podczas gry.

Na jaką rakietę postawić?

 1. Rakieta do badmintona klubowa – ten typ rakiety do badmintona przeznaczony jest do profesjonalnego treningu, choć znajdzie również zastosowanie u osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Odznacza się dobrą wytrzymałością oraz na rynku można znaleść dużo modeli o zróżnicowanych parametrach. Rakieta klubowa to dość drogie rozwiązanie, ale uznawana jest za rodzaj rakiety o najlepszym stosunku jakości do ceny.
 2. Rakieta do badmintona rekreacyjna – o tym rodzaju rakiet do badmintona zdążyliśmy wspomnieć już w punkcie powyżej. Jest to najlepszy wybór dla początkujących o optymalnym wyważeniu oraz w miarę dobrej odporności na uderzenia. Do tego dochodzi również niewielka cena zakupu oraz naprawdę spory wybór na rynku. Rakieta rekreacyjna nie sprawdzi się jednak w profesjonalnym treningu oraz cierpi na ograniczoną trwałość naciągu.

Inne przydatne rzeczy do gry

 • buty – rekreacyjna gra nie będzie oczywiście wymagać specjalnego obuwia. Dobrze będzie jedynie pamiętać o tym, aby omijać grę w ciężkich traperach czy klapkach na betonie. Badminton to dynamiczna gra, która wymaga dobrej sprawności fizycznej i z tego też względu obuwie tworzone z myślą o tym sporcie musi wyróżniać się konkretnymi cechami. W takich warunkach najlepiej sprawdzą się buty sportowe o wysokiej stabilności, która pozwala na minimalizowanie ryzyka zwichnięcia kostki poprzez mocne trzymanie stopy. Na hali czy korcie przydadzą nam się z kolei budy z wkładkami żelowymi, które amortyzują uderzenia oraz wstrząsy przy podskokach lub dynamicznych zwrotach. Oprócz tego, takie buty posiadają specjalne wzmocnienia okolic stawów skokowych oraz specjalną rzeźbę w okolicach palców oraz po bokach. Na koniec ,nie zapomnijmy również o butach oferujących odpowiednią wentylację stopy.
 • torba na rakiety – na ten aspekt warto zwracać uwagę tylko jeśli trenujemy regularnie grę w badmintona. Specjalna torba na rakiety będzie zapewniać dodatkową ochronę czy izolację cieplną, która ma na celu chronić linki rakiety przed wysoką temperaturą.

Najpopularniejsze zestawy do badmintona

 1. Zestaw do badmintona Diadora – bardzo dobry wybór dla początkujących, który cechuje się dobrą wytrzymałością i komfortem gry. Zawiera 3 lotki.
 2. RA203 Zestaw rakiet do badmintona Redox – zestaw 2 rakiet w pokrowcu przeznaczony dla graczy średnio zaawansowanych, który wyposażony jest w dobrej jakości rakiety oraz 3 lotki.
 3. Zestaw do badmintona Enero – zestaw wyposażony w wysokiej jakości 4 rakiety do badmintona oraz 2 lotki, które świetnie sprawdzą się do rekreacyjnej gry.
 4. Przenośny zestaw do badmintona w walizce Kayoba – zestaw z wyższej półki cenowej, który wyposażony jest dodatkowo w siatkę do gry. Poszczególne elementy są godne polecenia.
 5. Zestaw do badmintona Speedminton Fun – ciekawy wybór dla dorosłych oraz dzieci. Zestaw ten wyposażony jest w świecące lotki, co pozwala na grę również w nocy.

Rakiety do badmintona – Ranking

Stworzyliśmy również ranking rakiet do badmintona, które naszym zdaniem sprawdzą się najlepiej. Mamy nadzieję, że ułatwi wam do wybór konkretnego modelu i w efekcie pozwoli dobrze spędzić czas.

Dodaj komentarz