Zestaw hantli

Zestaw hantli jaki wybrać? opinieHantle to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów sprzętu do siłowni zarówno domowej, jak i publicznej. Trudno wyobrazić sobie w końcu trening w tego typu miejscu bez odpowiednich hantli. Jeśli interesuje was zakup tego typu sprzętu sportowego, dobrym pomysłem będzie zestaw hantli, a w tym artykule znajdziecie kilka związanych z tym porad.

Dlaczego warto ćwiczyć na ciężarkach?

 1. Ciężarki to świetne rozwiązanie z kilku powodów, a najbardziej podstawowym jest to, że dzięki nim możemy wzmocnić oraz powiększyć swoje mięśnie.
 2. Pozwolą one na poprawienie kondycji, a odpowiedni trening sprawi również, że pozbędziemy się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wysmuklimy naszą sylwetkę.
 3. Trening z ciężarkami zmniejsza szansę zachorowania na niektóre choroby.
 4. Tego typu aktywność fizyczna to dobry pomysł także z tego względu, że wpływa ona pozytywnie na nasze samopoczucie.

Zestaw hantli – pomagamy wybrać

Na pewno przed zakupem zastanawiacie się na jaki zestaw hantli najlepiej będzie postawić. Dlatego też wyróżniliśmy trzy rodzaje hantli: dla początkujących, dla średniozaawansowanych oraz dla zawodowców. Ma to na celu jak najbardziej dopasować hantle do waszych zapotrzebowań – w końcu skuteczny trening trudno będzie odbyć bez dobrze dobranego zestawu.

 1. dla początkujących – jako początkujący musimy sobie przede wszystkim postawić odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące wagi hantli. Najlepiej w tym celu będzie wybrać się do sklepu osobiście i przetestować konkretne cięzary. Dobrze będzie także rozważyć zakup hantli bitumicznych, które są tańszym rozwiązaniem od hantli żeliwnych.
 2. dla średniozaawansowanych – osoby, które miały już do czynienia z hantlami na pewno muszą dopasować je pod kątem różnych ćwiczeń wykonywanych podczas sesji treningowych. Z tego też względu zestaw hantli musi posiadać różne obciążenia tak, aby jak najbardziej ułatwić przeprowadzenie skutecznego treningu.
 3. dla zawodowców – w przypadku tej grupy osób trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę cenę za hantle, z których mamy zamiar korzystać. W końcu im więcej ważą ciężarki, tym więcej będziemy musieli wydać pieniędzy. Oprócz tego, tak samo jak w przypadku hantli dla średniozaawansowanych osób, wziąć pod uwagę będzie trzeba zróżnicowanie ciężarów.

Jakie obciążenie wybrać?

 • Zestaw hantli 10 KG – to najlżejszy możliwy zestaw hantli, który przeznaczony jest przede wszystkim dla osób absolutnie początkujących. To również najtańsze hantle.
 • Zestaw hantli 20 KG – zestaw hantli z obciążeniem 20 kg to świetne rozwiązanie dla osób, które przewidują zwiększanie ciężarków wraz z kolejnymi treningami. Świetnie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych – pamiętajmy jednak o wyposażeniu się w hantle z możliwością regulacji obciążenia.
 • Zestaw hantli 40 KG – to już w miarę drogi zestaw, który używany będzie głównie przez osoby średniozaawansowane oraz zawodowców. Wykorzystywać można je do zróżnicowanego treningu na wiele partii mięśniowych, o ile oczywiście można regulować ich obciążenie.

Polecany zestaw hantli ze stojakiem dla siłowni

Zestaw hantli HEX 1kg – 10kg ze stojakiem to zestaw profesjonalnych hantli przeznaczonych do profesjonalnych siłowni, które posiadają wysokiej jakości chromowane rączki oraz gumowe wykończenia stanowiące gwarancję bezpieczeństwa. Jest to często polecany zestaw, który świetnie sprawdzi się w każdej siłowni.

Przykładowe ćwiczenia na hantelkach

 • Wyciskanie stojąc – stań prosto w lekkim rozkroku, hantle trzymając chwytem neutralnym bezpośrednio nad barkami. Prostując ręce w łokciach, wyciśnij ciężar nad głowę. Wstrzymaj ruch na około sekundę, po czym powoli wróć do pozycji początkowej. Patrz przed siebie, a nie na hantle. Nie dopuszczaj do zetknięcia się hantli w górze.
 • Spacer farmera – stań prosto, trzymając hantle po bokach. Przez 60 sekund idź przed siebie: stawiaj krótkie kroki, przez cały czas mocno napinając korpus i trzymając proste plecy. Zalecane jest również zwiększenie intensywności przy ostatnim podejściu.

Poniżej ciekawe ćwiczenia na hantelkach dla początkujących

Zestaw hantli – Ranking

W doborze odpowiedniego zestawu hantli pozwoli wam również specjalnie sporządzony przez nas ranking hantli, który znajdziecie poniżej. Umieściliśmy w nich produkty, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się do regularnego treningu.

Dodaj komentarz